< Terug naar vorige pagina
- Titel
- Wat komt er van dit schrift terecht
- ISBN
- 9789023258902
- Auteurs
- Benno ter Berg
- Prijs
- € 27.50
- Leverbaarheid
- Leverbaarheid onzeker, controleer
Nieuwe titels kunt u bestellen of in nota laten nemen bij de boekhandel (hiernaast of hieronder). Oudere titels kunt u altijd invoeren als Vraag bij ons Antiquariaat
Mogelijk te koop bij de boekhandel(s):
Bol.com |
Libris.nl |
|
|
En ik kreeg een vreselijke haat voor alles wat ‘mens’ heette.
Benno, januari 1941
Benno ter Berg.
15 jaar.
Geboren en getogen in Assen.
Hbs-leerling.
Natuurliefhebber.
Zoon, broer, neef, vriend.
En Joods.
Leef mee met een Joodse Asser tiener in de bijzondere jaren 1939 tot 1942. Verbaas je over de manier hoe hij de oorlog beschrijft en wat dat met hem en zijn omgeving doet. Benno begint neutraal met een opsomming van de oorlogshandelingen, maar beetje bij beetje wordt zijn verhaal persoonlijker als de anti-Joodse maatregelen toenemen.
Als Benno schrijft dat hij niet meer naar de hbs in Assen mag, zet hij daar vijf uitroeptekens bij. Het is helemaal gedaan met de min of meer neutrale beschouwingen als eerst zijn vader en daarna hijzelf naar een werkkamp moet. De beschrijving van zijn vaders vertrek is hartverscheurend, zelfs als de lezer nog niet doorheeft dat vader en zoon elkaar nooit meer zullen zien. Ondanks alles probeert Benno positief en optimistisch te blijven. Hij is al tevreden als hij de oorlog overleeft.
Voordat Benno in augustus 1942 naar werkkamp Ruinen vertrekt, geeft hij zijn schriften met herinneringen in bewaring bij zijn vriend en klasgenoot Marten van der Meulen. Hij komt ze nooit meer ophalen, want al voor oktober 1942 is hij in Auschwitz vermoord.
Pas na vijftig jaar verbreekt Marten van der Meulen de verzegeling van Benno’s schriften en begint erin te lezen. Nu worden ze bewaard in het Drents Archief. Dit boek geeft een volledig overzicht van Benno en zijn belevenissen: een complete, letterlijke weergave van alles wat Benno heeft geschreven, een moderne en prettig leesbare ‘hertaling’ en enkele teksten die de herinneringen van Benno in historisch perspectief plaatsen.
Wat komt er van dit schrift terecht? is het vijfde deel in de Nieuwe Asser Historische Reeks.
Voeg een recensie toe 
Geen nominaties gevonden
- Zoek deze titel ook bij
- KB,
Literatuurplein,
Google Books,
CvdM,
Titelbank.nl
- Titel
- Wat komt er van dit schrift terecht
- ISBN (10)
- 9023258900
- ISBN (13)
- 9789023258902
- Publicatiedatum
-
- Auteur
- Benno ter Berg
- Productvorm
-
- Locatie
- * locatie(s) toe te voegen
- Website uitgever
- Centraal Boekhuis
- Leverbaarheid onzeker, controleer ( €27.50 )
Informatie onjuist? - mail ons een correctie of aanvulling
Bekijk deze titel als Onix-bericht
|